پاوه در مسیر تعالی و توسعه
۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۷:۵۷
شناسه : 713
بازدید 49
1

پاوه در مسیر تعالی و توسعه – تشکیل جلسه ی شورای برنامه ریزی شهرستان به ریاست دکتر اردشیر رستمی فرماندار پاوه و با حضور حاجی ماموستا ملا احمد مبارکشاهی امام جمعه نودشه ، جهانبانی بخشدار نوسود ، اعضای شورای برنامه ریزی شهرستان ، شهردار و اعضای شورای شهر نودشه و جمعی از معتمدین شهر در […]

ارسال توسط :
پ
پ

پاوه در مسیر تعالی و توسعه – تشکیل جلسه ی شورای برنامه ریزی شهرستان به ریاست دکتر اردشیر رستمی فرماندار پاوه و با حضور حاجی ماموستا ملا احمد مبارکشاهی امام جمعه نودشه ، جهانبانی بخشدار نوسود ، اعضای شورای برنامه ریزی شهرستان ، شهردار و اعضای شورای شهر نودشه و جمعی از معتمدین شهر در محل کتابخانه عمومی ۲۲ بهمن نودشه

 

پاوه در مسیر تعالی و توسعه – تشکیل جلسه ی شورای برنامه ریزی شهرستان به ریاست دکتر اردشیر رستمی فرماندار پاوه و با حضور حاجی ماموستا ملا احمد مبارکشاهی امام جمعه نودشه ، جهانبانی بخشدار نوسود ، اعضای شورای برنامه ریزی شهرستان ، شهردار و اعضای شورای شهر نودشه و جمعی از معتمدین شهر در محل کتابخانه عمومی ۲۲ بهمن نودشه
??حاجی ماموستا ملا احمد مبارکشاهی امام جمعه ی نودشه در جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان در نودشه :
?اولین گام حضرتعالی در اولین دومین روز حضور در شهرستان پاوه بعنوان فرماندار رسیدگی فوری به مشکلات شهرداری نودشه و پرداخت بخشی از حقوق کارگران زحمتکش شهرداری بود که این خود به تنهایی خبر از اخباری خوش در آینده می دهد.

 

حاجی ماموستا ملا احمد مبارکشاهی امام جمعه ی نودشه در ادامه ی سخنان خود در جلسه ی شورای برنامه ریزی شهرستان که در نودشه تشکیل گردید هم چنین افزود :
?حضرت امام علی ( کرم الله وجه ) می فرماید : کسی که در خدم مردم و خلق خدا باشد و مشکلات مردمان مظلوم را مرتفع نماید هر بار ماند کسی است که یک ماه روزه گرفته باشد و خداوند در روز حساب در حالی که گناهکاران قدمهای لرزانی بر می دارد قدمهای اورا مستحکم می نماید
?مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری اسلامی در پیام های ابتدای سال ۱۴۰۱ خود همه ی مسئولین را به خدمت مخلصانه ی مردم خوب ایران اسلامی فرا خواندند .

 

?بر خود لازم و ضروری می دانم از خدمات بی شائبه ی مسئولین نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از ۴۲ سال گذشته به ویژه در دوران بعد از دفاع مقدس که مجال خدمت به مردم نودشه فراهم شد از طرف مردم فهیم ، فرهنگی ، مرزدار و خوب نودشه قدردانی و تشکر نمایم .
?شهر نودشه در دوران دفاع مقدس به همراه دو روستا تنها نقاطی بودند که دیار خود را ترک ننمودند و جانانه مقابل دشمن متجاوز به میهمن اسلامی با جان و مال خوداز مرز دفاع نمودند .
?در کتب تاریخ جنگ ایران و عراق و روز شمار جنگ آمده است که نودشه شهری است که بیش از دو هزار بار گلوله باران ، بیش از ۱۳ بار بمباران و موشکباران و سه بار بمباران شیمیایی شده است اما مردم نودشه تا پایان جنگ شهر خود را تخلیه ننمودندو مقاومت کردند .
?نودشه بیش از ۱۱۷ شهید و سه برابر آن جانباز تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی و میهن نموده اندو مدافعان راستین وطن بوده و هستند .
?نودشه بیش از ۹۰ درصد فاکتورهای رشد را هم اکنون داراست نودشه دارای جاده و راه مناسب ، شبکه ی برق ،مخابرات ، آب ، مرکز بهداشت ، آموزش و پرورش، مدارس مناسب و.. می باشد و باید به سرعت مولفه های باقیمانده رشد همراه با آغاز آیتم های توسعه با همت حضرتعالی و اعضای شورای اداری و برنامه ریزی شهرستان نیز رفع گردند .
?نودشه شهری است با دو خصیصه فرهنگی و مرزداری در دایره المعارف ماموستا هژار آمده است که : نودشه مکانی است که در آن علمای بزرگی زیست نموده اند نودشه مکانی بوده عالم پرور و عالم پذیر این شهر پذیرای علمای بزرگی از بخارای شریف ، بلخ گرامی و کردستان عراق و منطقه ی تالش بوده و هم اکنون هم اکنون نتیجه ی دنباله ی این تاریخ فرهنگی صدها و صدها فرد تحصیلکرده نودشه ایی در دانشگاههای مختلف کشور است .
?امیدواریم با وجود حضرتعالی در فرمانداری پاوه مشکلات شهرستان پاوه و بخش های آن خاصه بخش نوسود و به ویژه شهر نودشه و روستاهای اطراف آن یکی پس از دیگری مرتفع گردند.

 

جهانبانی بخشدار نوسود در ادامه ی سخنان خود در جلسه ی شورای برنامه ریزی شهرستان در نودشه هم چنین گفت :
?ضمن قدردانی از زحمات مهندس شهریاری مدیر راهداری و حمل و نقل جاده ایی پاوه و همکاران ایشان در خدمات دهی بی وقفه به شهرها و روستاهای بخش نوسود امیدواریم در سال جاری تمهیدات لازم برای انجام روکش آسفالت سراسری از پاوه تا ته ته انجام پذیرد آـسفالت این مسیر با توجه به حضور هزاران خودرو گردشگر تخریب شده و نیازمند مرمت لازم به صورت روکش است .
?خط کشی و نصب تابلوهای راهنمایی و اخباری جاده های منتهی به شهرها و روستاهای بخش نوسود با توجه به آغاز فصول ورود گردشگر بسیار ضروری است که امیدواریم اداره ی راهداری در این خصوص اقدامات لازم را معمول نمایند .
?تعریض و آرام سازی و نصب نیوجرسی در برخی نقاط جاده های مسیرهای بخش نوسود ضروری و عاجل است که امیدواریم در اسرع وقت این مهم عملی گردد .
?احداث جاده ی و مسیر ساحلی پل اصلی زلته به پل دو آب در مسیر پایین دست دو روستای شرکان و نروی از ضروریات مولفه های پدافند غیر عامل است که امیدواریم در سالجاری احداث آن عملی گردد .
?با توجه به تجربه ی بحران بارش برف در سال گذشته ضروری می نماید که در ماههای آینده اداره ی آبفا جهت جلوگیری از تکرار مشکلات نسبت به تقویت ایستگاههای پمپاژ آب چشمه ی بل به شهر نودشه اقدام نماید .
?امیدواریم در خصوص انتقال گاز شهری به روستای هجیج از مسیر هفت کشان نودشه که موجب می شود امر گاز رسانی به محل های دبوشته ، یانه دره ، بینروه ، هانه وز و میویه در این مسیر میسور گردد هر چه زودتر با رفع موانع مجدداً در دستور شرکت گاز استان قرار گیرد.
?تصفیه خانه ی فاضلاب و نوسازی شبکه ی فاضبلاب شهری نودشه یکی از معضلات بهداشتی چهل ساله ی نودشه است که باید در خصوص آن اقدامی ضروری صورت پذیرد .
?فاضلاب میان گذر مدارس ابتدایی ، راهنمایی و دبیرستان دخترانه ی شهر نودشه مشکلی مزمن است که متاسفانه تاکنون مرتفع نشده این پتانسیل تبدیل شدن به یک مشکل اساسی بهداشتی را دارد لذا ضروری است اداره ی آبفا با همکاری شهرداری نودشه و تفکیک آبهای سطحی از پساب شهری در سال جاری این معضل را یکبار برای همییشه رفع نمایند .

 

دکتر اردشیر رستمی فرماندار پاوه در ادامه ی سخنان خود در جلسه ی شورای برنامنه ریزی شهرستان در شهر نودشه هم چنین افزود :
? امیدواریم سالجاری سال گشایش اقتصادی ، سال افزایش و موفقیت در امر راهبردی اشتغال زایی و سال پایان واقعی بیماری کرونا باشد .
? نقطه ی عزیمت به جهان توسعه یافته از راه میان بر و استراتژیک تولید دانش بنیان و اشتغالزایی مبتنی بر دانش بنیانها می گذرد ما باید در شهرستان پاوه با توجه به داشته هایمان که اتفاقاً بستر مناسبی برای تولید دانش بنیان هستند فعالیت های دانش بنیان را از طریق ایجاد مراکز رشد و کانون های شکوفایی فراهم نماییم .
?اینجانب ظرف کمتر از بیست روز حضور در فرمانداری پاوه دوبار از بخش نوسود و شهر نودشه بازدید نموده و نسبت به رصد مشکلات مختلف اقدام نموده ام .
?بسیاری کارها انجام نگرفته که این نشان می دهد عزم جدی برای رفع این مشکلات در مدیریت شهرستان به آن صورت که لازم است وجود نداشته است معنی ندارد مشکلی پس از سی سال هنوز بعنوان مشکل یک شهر همچنان در صدر درخواستهای مردمی باشد .
?مصوبات جلسات ما باید سریعاً پیگیری و نسبت به اجرایی نمودن آنها در میدان عملیاتی اقدام شود متذکر می شوم مدیران نباید در خصوص اجرای مصوبات برابر زمان بندی جلسات عدول نمایند روز حساب شهدا ما را به دلیل کم کاریهای مان برای مردم و انقلاب بازخواست نمایند .
?مایه ی مباهات و خوشحالی است شهر نودشه بعنوان یک شهر فرهنگی و علمی در ایران شناخته می شود .

 


?شعار سال مسیر را روشن نموده است تولید دانش بنیان و اشتغالزایی با تفکر و مدل مدیریت جهادی قابل تحقق است اگر مدیران ما در روز ۱۲ ساعت کار مداوم انجام دادند مطمئن باشید که تولید بر راه صواب قرار خواهد گرفت .
?مدل مدیریتی کنونی فرمانداری پاوه مدل جهادی است و این به مرور زمان بر همگان تبیین خواهد شد مدیران باید سرعت خود را با سرعت فرمانداری هماهنگ و شاید لازم باشد بیشتر نمایند چنین مدیرانی می توانند توسعه را در پاوه نهادینه نمایند .
?ما اگر توانستیم بین ۵۰ تا ۹۰ درصد مصوبات را عملیاتی و اجرایی نماییم سال آینده می توانیم نمره مناسبی به خود بدهیم
?اینجانب آمده ام برای خدمت سربازی برای مردم پاوه به این شهرستان آمده ام ، عافیت طلب نیستم و خدمت به مردم را بهترین فعالیت زندگی می دانم
?ما باید برای استوار بودن امنینت در این نقطه ی مرزی یار و یاور نیروهای مسلح باشیم
?شناسنامه ی مردم نودشه با توضیحات مقاومت و دفاع از وطن نوشته شده است و این شناسنامه ی از بهترین شناسنامه هاست

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.